28.08.2017 в рамках роботи Кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA зі слухачами категорії «молодші інспектори відділів нагляду і безпеки», які перебувають на курсах підвищення кваліфікації в Хмельницькому центрі ПКП ДКВС України, відбувся перегляд фільму режисера Ґаель Мокaер «День шахтаря».

   Стрічка розпочинається з кадрів, які висвітлюють святкову церемонію, що відбувається в застарілому радянському стилі. Аж раптом – шахта – така ж нещадна, як тюрма. Камера переносить глядачів глибоко в надра землі, яка поглинає і водночас годує, зігріває, навчає людей, які працюють в таких складних умовах. У цей убогий, виснажливий, задушливий, тьмяний і тісний світ повзком входять, брязкаючи металом і здіймаючи пил, зігнуті чоловіки. Професійне свято, означене кількома надувними кульками на поверхні, дає цим чоловікам можливість трохи перепочити,  відключитися від повсякденних справ, сповнених проблем і тривог. А як же їм насправді дихається на поверхні? Чи відчувають вони себе захищеними під землею, потрібними своїй державі? Ці запитання можуть собі задати представники багатьох професій, у тому числі й ті, що пов’язали своє професійне життя зі службою в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах.

   Після перегляду фільму серед слухачів відбулась дискусія, в ході якої її учасники розмірковували над правовим регулюванням трудових відносин в Україні, способами, формами захисту трудових прав,  що  є основою для визначення в подальшому способів соціального захисту працівників різних професій.