Колектив Хмельницького училища ПКПП ДКВС України сердечно вітає всіх читачів нашого сайту зі святом Дня хрещення Київської Русі. Від щирого серця бажаємо, щоб це свято єднало наші душі у великій вірі, примножувало добробут у кожному домі, давало здоров’я на багато мирних і щасливих років.

   День хрещення Київської Русі відзначається в Україні згідно з Указом Президента від 25 липня 2008 року щорічно 28 липня. Також цього дня Православна церква вшановує пам’ять рівноапостольного хрестителя Русі – князя Володимира.

   Найважливішою реформою князя Володимира була релігійна.
Спочатку він намагався реформувати язичництво, але стара релігія, яка стояла на захисті багатобожжя, багатоженств й кривавих жертв, цілковито себе вичерпала. Тому Володимир у 988 році прийняв християнство з Візантії – на той час наймогутнішої та найбагатшої держави континенту. Саме цивілізована Візантія була предметом мрій і заздрощів київських князів, яких сусіди цілком справедливо вважали дикими варварами.

   Християнізація Русі означала входження її до світової християнської спільноти, віднайдення нею свого місця в співдружності християнських держав. З прийняттям християнства Київська держава, згідно з тогочасними уявленнями, ніби очищалася від скверни й ще з «не країни» ставала країною й водночас членом християнської співдружності. В очах Візантії прийняття Руссю християнства остаточно закріпило легітимність влади київських князів, узаконило державність. Християнство стало потужним поштовхом для розвитку освіти й культури: почали відкриватися школи, у Києві було збудовано головний храм Русі – Десятинну церкву Богородиці (996).

   З метою ознайомлення слухачів з історією України, а саме з цією визначною подією 28.07.2016 року бібліотекар загальної бібліотеки Хмельницького училища ПКПП ДКВС України Городецька Н.А. і викладач циклу вогневої та фізичної підготовки ст. лейтенант вн. служби Бруневич В.М. організували перегляд документального фільму «Володимир Великий. Обличчя в історії» та провели лекційне заняття за даною темою, під час якого слухачі довідалися про цікаві факти з біографії великого князя та саму подію хрещення Київської Русі.