- ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ЦЕНТР ПКП ДКВС УКРАЇНИ - http://kvs-school.km.ua -

День хрещення Київської Русі

   Колектив Хмельницького училища ПКПП ДКВС України сердечно вітає всіх читачів нашого сайту зі святом Дня хрещення Київської Русі. Від щирого серця бажаємо, щоб це свято єднало наші душі у великій вірі, примножувало добробут у кожному домі, давало здоров’я на багато мирних і щасливих років.

   День хрещення Київської Русі відзначається в Україні згідно з Указом Президента від 25 липня 2008 року щорічно 28 липня. Також цього дня Православна церква вшановує пам’ять рівноапостольного хрестителя Русі – князя Володимира.

   Найважливішою реформою князя Володимира була релігійна.
Спочатку він намагався реформувати язичництво, але стара релігія, яка стояла на захисті багатобожжя, багатоженств й кривавих жертв, цілковито себе вичерпала. Тому Володимир у 988 році прийняв християнство з Візантії – на той час наймогутнішої та найбагатшої держави континенту. Саме цивілізована Візантія була предметом мрій і заздрощів київських князів, яких сусіди цілком справедливо вважали дикими варварами.

   Християнізація Русі означала входження її до світової християнської спільноти, віднайдення нею свого місця в співдружності християнських держав. З прийняттям християнства Київська держава, згідно з тогочасними уявленнями, ніби очищалася від скверни й ще з «не країни» ставала країною й водночас членом християнської співдружності. В очах Візантії прийняття Руссю християнства остаточно закріпило легітимність влади київських князів, узаконило державність. Християнство стало потужним поштовхом для розвитку освіти й культури: почали відкриватися школи, у Києві було збудовано головний храм Русі – Десятинну церкву Богородиці (996).

   З метою ознайомлення слухачів з історією України, а саме з цією визначною подією 28.07.2016 року бібліотекар загальної бібліотеки Хмельницького училища ПКПП ДКВС України Городецька Н.А. і викладач циклу вогневої та фізичної підготовки ст. лейтенант вн. служби Бруневич В.М. організували перегляд документального фільму «Володимир Великий. Обличчя в історії» та провели лекційне заняття за даною темою, під час якого слухачі довідалися про цікаві факти з біографії великого князя та саму подію хрещення Київської Русі.