19.05.2017 атестований персонал Хмельницького центру ПКП ДКВС України в рамках роботи Кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA та занять в системі службової підготовки переглянув документальний фільм, відзнятий режисером Унаї Аранзаді «Примирення ?». Жорстке протистояння політичних поглядів, відсутність бажання у лідерів політичних сил мирним шляхом урегулювати масштабні конфлікти завжди тягнуть за собою тяжкі наслідки: падіння економіки, соціальну напругу, порушення прав та свобод громадян. Саме тому автор стрічки наполягає на виборі компромісних, мирних шляхів ліквідації різного роду конфронтацій.

   Після перегляду документального фільму в аудиторії відбулось його обговорення, в ході якого працівники центру висловились про необхідність забезпечення державою конституційних прав для кожного громадянина країни, незалежно від місця його проживання та політичних поглядів, одними з яких є невід’ємне право на життя, на свободу думки і слова.

   Кожна цивілізована країна зобов’язана дотримуватись загальноприйнятих стандартів в реалізації свого внутрішнього законодавства, гарантуючи суспільству мир та спокій. День прийняття Загальної декларації прав людини, затвердженої та проголошеної Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 р., сьогодні відзначається у всьому світі як День прав людини, які повинні бути першочерговими пріоритетами при розгляді та пошуку шляхів вирішення соціальних та політичних конфліктів.