15.06.2017 зі слухачами категорії «молодші інспектори відділів нагляду і безпеки» Хмельницького центру ПКП ДКВС України відбувся перегляд документального кіно «Абетка» в рамках роботи Кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA, відзнятого режисером Мадлі Ляене, яка висвітлює проблеми, пов’язані із забезпеченням основоположних прав людини. Усе, чого прагне головна героїня стрічки – це навчитися читати й писати, щоб не відставати у розвитку від своєї семирічної доньки. Навіть те, що героїня може самостійно написати власне ім’я, після довгих років громадянської війни в Ліберії означає для країни крок вперед до незалежності – подалі від болісного минулого, до кращого майбутнього.

   Автор фільму, торкаючись даної проблематики, підкреслює, що нестача ресурсів, низький рівень економічного розвитку, соціально-політична нестабільність не можуть бути виправданням порушень прав людини, зокрема на власний розвиток і освіту.

   Після перегляду фільму серед слухачів відбулась жвава дискусія, в ході якої її учасники акцентували увагу на необхідності забезпечення державою для своїх громадян основоположних правах і свобод людини, що є основою гармонійного розвитку суспільства.