У період з 14 по 16 вересня 2021 року на базі Кінологічного навчального центру Державної прикордонної служби України із фахівцями кінологічних підрозділів України суб’єктів боротьби з тероризмом було проведено навчально-тренувальний збір під координацією Штабу Антитерористичного центру при Службі безпеки України.

У заходах взяли участь керівники та представники кінологічних служб Держприкордонслужби, Національної поліції України, Національної гвардії України, Управління державної охорони України, Військової служби правопорядку у ЗСУ, Кінологічного центру (м. Кам’янець-Подільський), Державної кримінально-виконавчої служби України.

Силовики-кінологи протягом трьох днів обмінювалися досвідом та позитивними напрацюваннями з питань організації підготовки кінологів зі службовими собаками, особливостей їх використання в боротьбі з тероризмом. Спеціалісти обговорили порядок підготовки службових собак по пошуку зброї, боєприпасів та вибухових речовин.

Представники силових структур України продемонстрували роботу своїх службових собак під час виконання завдань, зокрема дії штурмових собак під час затримання умовного злочинця, виявлення вибухівки та порядок розмінування.

Метою заходу було обговорення питання підвищення ефективності взаємодії кінологічних служб силових відомств України, координація дій та вироблення єдиної концепції у протидії терористичним загрозам.

По завершенню міжвідомчої наради кінологи зазначили, що проведення таких навчань сприяє об’єднанню зусиль у боротьбі з тероризмом. Вони зазначили, що в умовах сьогодення робота кінологів є важливим та ефективним інструментом в стратегії боротьби з терористичними явищами.