22 листопада 2022 року в Територіально відокремленому відділенні «Хмельницька філія Академії Державної пенітенціарної служби» відповідно до плану основних заходів відбувся круглий стіл «Психологічні особливості професійної діяльності осіб рядового і начальницького складу ДКВС України». Актуальність даного заходу зумовлена тим, що служба працівника ДКВС України, як правило, відбувається у складних конфліктних, екстремальних умовах, тісно пов’язана з високим рівнем нервового та психоемоційного напруження. Саме тому, дуже важливою є психологічна підготовка працівника до виникнення екстремальних ситуацій, відсутність якої часто стає причиною помилок, які інколи мають досить серйозні наслідки. Особливу небезпеку становить висока ймовірність неточностей та прорахунків у найвідповідальніші, психологічно напружені моменти розв’язання оперативно-службових завдань, коли якість дій повинна бути найвищою.
Усіх присутніх привітав заступник начальника Відділення Андрій Шацький, який детально розповів про практичний досвід службової діяльності в органах та установах виконання покарань та охарактеризував її особливості.
Першим доповідь представив доцент кафедри кінології Територіально відокремленого відділення «Хмельницька філія Академії Державної пенітенціарної служби», кандидат педагогічних наук, майор внутрішньої служби Вадим Жулковський. Він детально окреслив психологічні аспекти професійної діяльності та, відповідно до них, професійно-психологічні вимоги до осіб рядового і начальницького складу ДКВС України.
Психолог групи психологічної роботи, старший лейтенант внутрішньої служби Лілія Костишина порушила тему впливу стресу на психологічний стан організму та методик самомобілізації осіб рядового і начальницького складу ДКВС України в екстремальних ситуаціях.
Доцент кафедри психології Академії Державної пенітенціарної служби, кандидат психологічних наук Тетяна Кухар поділилась своїм баченням проблеми профілактики та подолання професійної деформації персоналу ДКВС України.
Лікар-психіатр Хмельницького лікувально-діагностичного центру Лія Алексеюк наголосила на актуальності теми подолання посттравматичного синдрому, виокремила його основні причини та ознаки. Зокрема, і особливо, в період воєнного стану.
Цікавими досягненнями кінології у використанні спеціально навчених собак, як методу психосоціального лікування посттравматичних стресових розладів (каністерапія) з присутніми поділилась завідувач кафедри кінології, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Юлія Павленко.
Упродовж заходу учасники ставили запитання одне-одному, пропонували свої аргументи, ділилися думками, ідеями та результатами власних досліджень та напрацювань.