8 грудня 2022 року, відповідно до затвердженого плану роботи центру спеціальної підготовки на 2022/2023 навчальний рік у Територіально відокремленому відділенні «Хмельницька філія Академії Державної пенітенціарної служби» відбувся круглий стіл за темою: «Дотримання і захист прав засуджених та ув’язнених».

Даний захід відбувся за участі заступника начальника із соціально-виховної та психологічної роботи Державної установи «Хмельницький слідчий ізолятор» підполковника внутрішньої служби Вадима Остапюка, а також представників органів та установ Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції, Західного міжрегіональне управління, Центрально – Західного міжрегіонального управління.

Метою заходу було підвищення рівня професійної компетентності науково-педагогічних та педагогічних працівників Відділення, а також обізнаності перемінного складу за обраною тематикою.

Першим мав нагоду виступити заступник начальника Відділення Андрій Шацький, який звернувся до учасників круглого столу з вітальним словом та побажав усім плідної співпраці.

Зокрема, було обговорено питання щодо забезпечення особистої безпеки засуджених в умовах воєнного стану, проблеми дотримання прав ув’язнених в установах, що знаходяться під окупацією, новели кримінального та кримінально-виконавчого законодавства щодо засуджених до довічного позбавлення волі, проведення обов’язкової евакуації засуджених та ув’язнених із установ виконання покарань, де відбуваються бойові дії, особливості національного законодавства щодо правового статусу військовополонених та ін.

Присутній перемінний склад Відділення мав можливість обговорити проблемні питання, які виникають під час проходження служби та отримав досвід, яким поділився представник Державної установи «Хмельницький слідчий ізолятор» підполковник внутрішньої служби Вадим Остапюк.

Під час круглого столу в аудиторії панувала робоча атмосфера, що допомагало присутнім детально розібратися у вимогах чинного законодавства державного та міжнародного рівня, зокрема щодо неухильного дотримання прав осіб, які утримуються у місцях позбавлення волі.

На завершення заступник начальника подякував усім присутнім за активну участь в заході та побажав мирного неба і непохитної віри в нашу перемогу!