23.05.2017 слухачі Хмельницького центру ПКП ДКВС України в рамках роботи Кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA переглянули фільм, відзнятий режисером Геленою Тржештіковою  «Рене». Стрічка присвячена проблемам здійснення повторних злочинів особами, які вже відбували кримінальне покарання у місцях позбавлення волі.

   Цей справжній, без прикрас, документальний фільм присвячений висвітленню історії життя одного з таких засуджених – Рене, яка фіксувалася впродовж багатьох років на плівку. Камера супроводжувала його у безнадійних мандрах між відсидками і короткими періодами вільного життя за межами тюремних стін. Сумна історія добігає свого кінця у 2008 році, в якому Рене представ перед глядачем як хворий 37-річний чоловік, що так і не подружився із законом та є автором двох книжок. Життя Рене, який протягом свого життя успішно грає роль шибайголови, розгортається на тлі важливих політичних подій, що мають місце як у самій Чеській Республіці, так і  поза її межами. Оксамитова революція, вибори Президента країни, вступ Чеської Республіки до ЄС – усі ці події герой фільму переживає здебільшого у різних в’язницях. Рене чітко висловлює своє ставлення до того, про що чує, ще більше відгороджуючись від суспільства.

   Під час роботи в аудиторії відбулась дискусія, в ході якої слухачі обговорили причини, умови, що сприяють виникненню рецидивної злочинності як суспільного явища, шляхи вирішення даної проблеми. Підкреслена важливість відновлення особою, що не раз ступала на шлях скоєння злочинів, перерваних нею корисних зв’язків, включення її після звільнення з місць позбавлення волі до активного соціального життя.