11.09.2017 в рамках роботи Кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA в аудиторії слухачів категорії «молодші інспектори ВНіБ», які проходять первинну професійну підготовку в Хмельницькому центрі ПКП ДКВС України, відбувся показ документального фільму режисера Еріка Бефвінґа «Із розплющеними очима».

   Герой стрічки Ерік Бефвінґ через все своє життя у пам’яті несе випадок суїциду, вчинений його батьком, який залишив передсмертну записку із текстом: «Сподіваюся, колись я тобі знову подобатимусь». Фільм знятий через 25 років після трагічної події, яка не залишила шансів маленькому на той час хлопчику запитати у рідної людини, чому саме вона прийняла таке жорстоке рішення покинути цей світ і свою дитину. Проглядаючи сімейні фотографії, дорослий Ерік намагається знайти відповіді на ці запитання, побачити на старих знімках ознаки наближення біди.

Читайте також:  Працівник Хмельницького центру ПКП ДКВС України взяв участь у змаганнях охоронних собак

   Фільм підштовхує до замислення над проблемою попередження суїцидальної поведінки осіб, що гостро переживають внутрішні конфлікти. Каталізатором такої поведінки є алкогольна залежність, яка прискорює процеси деградації особистості, трансформує її свідомість, негативно впливає на визначення пріоритетів у житті.

   Після перегляду документальної стрічки серед слухачів відбулась жвава дискусія, в ході якої її учасники розмірковували  над ефективними засобами  попередження  і профілактики суїцидів у вільному суспільстві та у місцях позбавлення волі, що вимагає вжиття термінових комплексних заходів, поєднання зусиль соціологів, педагогів, соціальних працівників, психологів, психіатрів та юристів.