07 квітня 2023 року спільними зусиллями фахівців Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва та ТВВ «Хмельницька філія Академії ДПтС» було організовано мовний батл «Краса і велич рідної мови». До уваги першокурсників Відділення було доведено чимало цікавих історично – лінгвістичних фактів і аргументів: як мова відображає і формує світогляд її носіїв; скільки синонімічних рядів в українській мові; чи можна скласти зв’язані тексти якщо всі слова починаються з однакової літери; які слова штучно перевели у сферу пасивної лексики у 1933 році та інше. А ще вправлялися, змагалися.

У завзятому батлі команди йшли досить рівно: юнаки та дівчата продемонстрували логіку, мислення, інтуїцію, мовне чуття. А хто гарно працює, тому ласощі. І цього разу не лише лексичні, а й кондитерські.

Проведення батлу дозволило розвинути пізнавальний інтерес курсантів, навички самостійного та групового пошуку відповідей на запитання й завдання, кмітливість, зорову пам’ять, інтелект, спостережливість, творчі здібності; виховувати почуття взаємодопомоги, упевненість у своїх знаннях, вміння працювати в колективі, любов до рідної мови