27 жовтня на базі ТВВ «Хмельницька філія Академії ДПтС» було проведено вище вказаний захід.

Ключовою фігурою семінару стала Борисенко Лариса, керівник Павлоградського пошуково-рятувального кінологічного загону «Антарес», суддя FCI з робочих якостей собак, з 2017 року учасник гуманітарного проекту «На щиті» (Евакуація 200) цивільно-військового співробітництва Генерального штабу ЗСУ. Вона розказала про результати використання службових собак у пошуку людей в умовах війни і повідомила, що від початку російської агресії собаками її загону не було знайдено жодної живої людини.

Волонтер Куренкова Юлія поділилася досвідом підготовки службових собак з пошуку вибухових речовин та результатами поїздки у Польщу для підготовки собак з пошуку загиблих людей.

Начальник циклу підготовки поліцейських-кінологів Житомирської Академії поліції Гайдук Сергій наголосив на необхідності проведення подібних заходів та практичних навчань з даного питання, незалежно від міністерств та відомств яким підпорядковуються силові структури.

Модератором заходу була завідувач кафедри кінології Павленко Юлія, яка наприкінці визначила актуальні напрямки подальшого розвитку галузі службової кінології, зокрема на базі ТВВ «Хмельницька філія Академії ДПтС» шляхом широкого залучення до роботи з даного напрямку висококваліфікованих практиків, викладачів Винограда Олександра, Доменюка Андрія, Бартєнєвої Людмили, Матвійчука Валентина.

У результаті проведеного заходу був обговорений спільний план дій кінологів різних структур щодо співпраці з даних питань.