Кінологія, як наука з великим практичним значенням, повинна зазнавати постійного розвитку. Без опори на її настанови та нові знахідки у галузі дресирування неможливо уявити продуктивної діяльності з підготовки високопрофесійного службового собаки. Кінолог, приступаючи до складної та тривалої роботи з чотирилапим другом, повинен чітко усвідомлювати закони її проведення, активно впроваджуючи їх на практиці. Саме міцні теоретичні знання обумовлюють результативність його взаємодії з собакою в кінологічній парі, метою якої виступають майбутні професійні успіхи.

   Згуртовуючи кінологів різних правоохоронних, військових та інших структур, працівники Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Державної фіскальної служби України протягом 11 травня поточного року провели показові заняття із застосуванням класичних та новітніх методик здійснення дресирувальної роботи. Для участі у заході були запрошені представники кафедри кінології Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького, Кінологічного центру Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, Кінологічного навчального центру Державної прикордонної служби України, циклу кінологічної підготовки Хмельницького центру ПКП ДКВС України, викладацький та інструкторський склад якого активно цікавиться подібними новинками. В черговий раз запевняючись в наявності у колег – фіскалів високого рівня професіоналізму, гості Департаменту набули нового професійного досвіду та бажання застосувати його в обраній сфері службової діяльності.

   Також, в період з 10-12 травня у місті Тернопіль на території Тернопільського  Національного економічного університету проходили ІІІ – ті Міжнародні змагання «Україна – 2017» за участі кінологічних команд митних служб Азербайджану, Болгарії, Грузії, Молдови, Польщі, Словаччини, Чехії, Німеччини, Туреччини, правоохоронних органів та організацій України – Державної прикордонної служби, Національної поліції, Служби авіаційної безпеки Державного підприємства міжнародного аеропорту «Бориспіль», Державної фіскальної служби. Для проведення даного заходу були запрошені висококваліфіковані судді з кінологічної спілки України,  Державної прикордонної служби України, Державної фіскальної служби України, Державної кримінально – виконавчої служби України. Від Державної кримінально-виконавчої служби України в якості судді змагань виступив начальник циклу  кінологічної підготовки Хмельницького центру підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України капітан внутрішньої служби Андрій Доменюк, який судив змагання за напрямами пошуку службовими собаками наркотичних речовин, зброї та боєприпасів, а також тютюнових виробів у вантажному та легковому автотранспорті. Такі змагання дозволяють налагоджувати співпрацю та відносини між кінологічними командами різних країн, обмінюватися досвідом, підвищувати професійний рівень кожного працівника – кінолога.

   Дякуємо колективу і безпосередньо начальнику Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Державної фіскальної служби України Войцещуку Андрію Дмитровичу за надану можливість викладацькому та інструкторському складу нашого центру стати учасниками зазначених заходів, удосконалити набуті раніше професійні знання й навички.