17 березня 2015 року слухачі та персонал Хмельницького училища ПКПП ДКВС України відвідали виставкову композицію «Реріх та Шевченко», яка проходить у Подільському культурно-просвітницькому центру ім. М.К.Реріха в місті Хмельницькому.
Екскурсія була проведена керівником Подільського культурно-просвітницького центру ім. М.К.Реріха Круком Станіславом Леонідовичем, який розповів про поєднання цих двох великих особистостей для життя українського народу.
В 2014 році вся світова громадськість відзначала 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка – Великого Кобзаря, Пророка, поета, художника, передвісника Нової Епохи «Сім’ї Вольної Нової». Цього ж року відзначалось 140-річчя від дня народження Миколи Реріха- видатного подвижника культури, всесвітньо знаного художника, вченого, філософа, історика, археолога, мандрівника, громадського діяча, автора Пакту Реріха.
Серед світових діячів культури небагато можна знайти особистостей, які б ставили перед собою такі масштабні планетарні завдання, як Шевченко іРеріх.
Шевченко і Реріх постають сьогодні як два Велети Духу, як Спасителі людства в грізний час глибокої духовної кризи і розбрату між дружніми народами.Тому такі поєднання мають виняткове значення. Без перебільшення можна сказати, що їх об`єднувала щира любов до України з її надзвичайно витонченою культурою, сповненої сердечності і душевної ліричності.
Піднесена навколо Шевченка романтична аура, в якій зростав юний Реріх, була для нього доленосною в багатьох аспектах. Його духовними вчителями стають Шевченко, Гоголь, Куїнджі, Костомаров, Мордовцев, Микешин. Останній підмічає незвичайні здібності у Миколи, дає перші уроки малювання і переконує батька віддати хлопця в ту ж художню Академію, в якій вчився і жив Т.Г.Шевченко, меморіальну майстерню якого утримував сам Микешин. В цій же майстерні Шевченка М.О.Микешин давав і перші уроки МиколіРеріху.
Увазі відвідувачів було представлено фільм Хмельницької ОДТРК «Шевченко на Поділлі», який відтворив перебування Генія на Подільських землях, де йому надзвичайно сподобалося і куди він планував неодмінно наступного року повернутися. Але не судилося…
Окрім того, слухачі та персонал училища ознайомилися із скульптурами архітектора Олексія Леонова, які розміщені у цьому ж закладі.
По завершенні було зроблено спільне фото, яке нагадає про позитивні емоції та настрої під час відвідування даної виставки.
Залишити коментар