Наша планета Земля – наш рідний дім, в якому створені для нас особливі сприятливі умови, що сприяють нашому існуванню і життєдіяльності, що відкривають для нас досталь можливостей й достатній простір для їх реалізації. Далеко не кожна планета наділена таким унікальним потенціалом і розташована в таких унікальних умовах, які дозволили б такий бурхливий розквіт життя і її форм на такому, здавалося б обмеженому просторі у всесвіті.

   У всьому світі 20 березня, з ініціативи ООН, святкується День Землі. Причому в календарі міжнародних свят існує два Дня Землі – 20 березня та 22 квітня. Перший має миротворчу і гуманістичну спрямованість, другий – екологічну. Дата 20 березня була обрана і офіційно затверджена в 1971 році ООН для святкування Дня Землі саме тому, що на цей час випадає день весняного рівнодення, коли змінюється біологічний ритм планети, і вона переходить на новий виток свого розвитку, коли відбувається пробудження природи і її оновлення. Засновником цього Дня вважається відомий американський громадський діяч Джон Мортон, який у 1840-х роках розгорнув кампанію по посадці дерев і чагарників в рамках програми дбайливого ставлення до навколишнього середовища кожного громадянина країни. А ставши секретарем Території Небраска, в 1872 році він запропонував встановити день, який буде присвячений озелененню.

   Сьогодні День Землі – всесвітній рух громадянських ініціатив на захист планети, до якого приєднались і працівники Хмельницького училища підвищення кваліфікації та перепідготовки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України. Силами пенітенціаріїв на території навчального закладу було висаджено близько ста сосен. Під час проведення заходу учасники мали змогу ще раз замислитися над проблемами крихкого і вразливого навколишнього середовища, взаємовідносин людини і навколишнього світу.  Адже ми всі відповідальні за мир і гармонію, без якої життя на нашій планеті знаходиться під великим питанням.