Викладач циклу спеціальних дисциплін Хмельницького училища ПКПП ДКВС України Цюх Віталій Іванович 9-10 липня 2015 року взяв участь у конференції за темою «Охорона здоров’я за гратами. ВІЛ/СНІД, туберкульоз та інші соціально небезпечні захворювання. Виклики. Можливості. Розвиток», яка відбулась у м. Києві за організації та підтримки УОЗ та медико-санітарного забезпечення ДПтС України, Програмного офісу в Україні Управління ООН з наркотиків та злочинності, ВООЗ, Агентства США з міжнародного співробітництва. Дана конференція працювала в рамках проекту «Підвищення ефективності заходів правоохоронних органів, пенітенціарної системи та наркологічної служби у відповідь на епідемію ВІЛ/СНІДу».

  Учасниками науково-практичного заходу були представники центрального апарату ДПтС України, викладачі відомчих навчальних закладів ДПтС України, керівники та представники багатьох міжнародних та всеукраїнських організацій, що надають фінансову та матеріальну підтримку державним органам влади у вирішенні проблеми щодо припинення поширення соціально небезпечних хвороб, а також практики, які у своїй службовій діяльності забезпечують надання медичної допомоги засудженим та особам, узятим під варту.

  У рамках дводенної конференції під час пленарного та секційних засідань учасники обговорили шляхи подолання епідемій туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України, спланували роботу за умов залучення до співпраці в зазначеному напрямку міжнародних громадських організацій.

  Під час дискусій були розглянуті переваги найкращих практичних здобутків розвинутих країн світу щодо боротьби із зазначеними хворобами в умовах ув’язнення: США, Англії, Німеччини, Словенії, Австрії, Молдови. Найбільш актуальними постали питання щодо надання якісних послуг у зв’язку із соціально-небезпечними захворюваннями в пенітенціарній сфері, визначення шляхів з покращення організації їх надання в установах виконання покарань України.

  Відвертою виявилась розмова щодо наявних проблем у напрямку забезпечення вільного доступу звільнених з місць позбавлення волі осіб до комплексних послуг з профілактики, лікування та підтримки стану здоров’я у зв’язку з наявністю ВІЛ-інфекції /СНІДу, туберкульозу, наркотичної залежності.

  Викладач циклу спеціальних дисциплін училища Цюх В.І. мав нагоду поспілкуватися з колегами інших відомчих навчальних закладів, практичними працівниками, колишніми ув’язненими з метою з’ясування всіх нюансів піднятої проблеми, а також зібрати необхідний теоретичний та практичний матеріал, необхідний для удосконалення навчально-виховного процесу.