“Україна як держава-засновник і член ООН та член Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), усвідомлюючи свою відповідальність у справі підтримання міжнародного миру і безпеки, і враховуючи свої зобов’язання перед світовим співтовариством, розглядає участь у міжнародній миротворчій діяльності як важливу складову своєї зовнішньої політики”, – наголошується в постанові Верховної Ради України «Про встановлення Дня українських миротворців» від 21 травня 2013 № 292-VII. Цей витяг з документу взято не випадково, адже саме сьогодні, 15 липня 2015 року, в нашій країні відзначають День українських миротворців.

   За 20 років, в різні часи українські миротворці взяли участь у миротворчих операціях в наступних регіонах і місіях світу: Косово, Боснія і Герцеговина, Східна Славонія, Ангола, Македонія, місія ОБСЄ у Косово, Гватемала (МІНУГУА), Таджикистан, Афганістан, півострів Превлака, Хорватія, Кувейт, Сьєрра-Леоне, місія ОБСЄ у Грузії, Придністров’я, Ірак, Ліван, Ефіопія та Еритрея, місія ООН у Грузії, Судан, Кот-д’Івуар, Демократична Республіка Конго тощо.

   Починаючи з 1992 року, близько 37 тисяч військовослужбовці Збройних Сил України взяли участь у міжнародних миротворчих операціях. За цей час загинуло 50 військовослужбовців Збройних Сил України, які, безперечно, заслуговують на вшанування та назавжди залишаться в пам’яті українського народу.

   У багатьох закладах в цей день проводилася просвітницька робота. Не стало виключенням і Хмельницьке училище підвищення кваліфікації та перепідготовки персоналу ДКВС України.

   Кураторами навчальних груп старшим лейтенантом внутрішньої служби Малінковською Оксаною Володимирівною та старшим лейтенантом внутрішньої служби Цюхом Віталієм Івановичем із категорією слухачів «молодші інспектори ВНіБ» проведено лекцію на тему «День миротворця в Україні», що супроводжувалась переглядом документального фільму «Справа миру».

   Захід проведено з метою вшанування славетних синів і доньок українського народу, що сприятиме підвищенню якості патріотичного виховання перемінного складу училища.