26 років тому в Афганістані закінчилася десятилітня військово-політична спецоперація Радянського Союзу, участь у якій взяли 160375 військовослужбовців – вихідців з України, 3360 з яких – загинули, 72 – пропали безвісти, 3560 – стали інвалідами. Згодом війну в Афганістані керівництво тодішнього СРСР визнало політичною помилкою, однак це аж ніяк не применшує особистого подвигу тих, хто став прикладом самопожертви та вірності військовій присязі. Афганська кампанія залишила невиліковну рану в душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків.

    З метою вшанування громадян, які виконували військовий обов’язок на території інших держав, з нагоди відзначення 26-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан в Хмельницькому училищі підвищення кваліфікації та перепідготовки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України відбулися урочисті заходи. Зокрема 27.02.2015 працівником Хмельницького обласного краєзнавчого музею Мельничук О.А. було проведено музейний урок на тему «Час і досі не загоїв рани, цей одвічний біль – Афганістан», на якому присутні мали змогу ознайомитися з історичними подіями тих часів. Також були представлені фотографії,  2 нагороди, які давалися учасникам війни – орден Леніна та золота зірка, реактивний снаряд «Афганська роза», коробка з протитанкової міни. Відбувся перегляд документального фільму  «Сапер».

Вічна пам’ять воїнам, які загинули, виконуючи свій військовий обов’язок. Сьогодні ми схиляємо голову в скорботі за тими, хто не повернувся з “гарячих точок” планети.