Пейнтбол (англ. Paintball – кулька з фарбою) – командна гра з застосуванням ручної пневматичної зброї (маркерів), яка стріляє капсулами з фарбою, що розбиваються при ударі по мішені.
За своєю манерою гра імітує швидкоплинні вогневі контакти на обмеженому просторі. Такі ігри проводяться на лісових або відкритих полях, на місцевості із природними або штучними перешкодами й укриттями. Розрізняють пейнтбол як вид відпочинку – для всіх охочих; як спосіб тренування – для охоронців, поліцейських або персоналу спецназу; і як спорт – для тренування турнірних команд.
З кожним роком такий спосіб активного відпочинку стає все більш популярним, адже це відмінне тренування витривалості, хороше фізичне навантаження і можливість отримати море позитивних емоцій.
22.02.2020р. на території Хмельницького центру ПКП ДКВС України персоналом циклу вогневої та фізичної підготовки організовано та проведено навчально-тренувальну гру «Пейнтбол» зі слухачами категорії «старші інспектори з кінології відділів режиму і охорони слідчих ізоляторів та відділів охорони установ виконання покарань». Під час активного відпочинку гравці отримали масу задоволення і нових вражень.