9 грудня 2021 року, відповідно до затвердженого плану роботи кафедри кінології та спеціальних дисциплін на 2021/2022 навчальний рік, у Територіально відокремленому відділенні «Хмельницька філія Академії Державної пенітенціарної служби» відбувся круглий стіл за темою «Права засуджених та ув’язнених. Їх дотримання та захист». Метою заходу є підвищення рівня професійної компетентності науково-педагогічних та педагогічних працівників Відділення, а також обізнаності перемінного складу за обраною тематикою.

Під час проведення заходу тимчасово виконуючий обов’язки начальника Відділення полковник внутрішньої служби Євген Борисенко звернувся до учасників круглого столу з вітальним словом та побажав усім досягнення мети проведення заходу та використання здобутих знань у подальшій практиці.

Старший викладач кафедри підполковник внутрішньої служби Олександр Масловський та викладач кафедри майор внутрішньої служби Оксана Малінковська висвітлили основні аспекти щодо особистої безпеки засуджених та правового статусу дітей, народжених у місцях позбавлення волі, ociб з інвалідністю та інших вразливих категорій засуджених.
.

Запрошені практики із установ виконання покарань заступник начальника колонії із соціально-виховної та психологічної роботи Державної установи «Райківецька виправна колонія» (№ 78) підполковник внутрішньої служби Дмитро Федак, старший інспектор з питань підготовки до звільнення відділу соціально-виховної та психологічної роботи Державної установи «Замкова виправна колонія» (№ 58) старший лейтенант внутрішньої служби Максим Онищук та заступник начальника із соціально-виховної та психологічної роботи Державної установи «Хмельницький слідчий ізолятор» підполковник внутрішньої служби Вадим Остапюк розповіли присутнім про умови утримання засуджених та ув’язнених та інновації, які впроваджуються відповідно до вимог міжнародних нормативно-правових актів заради покращення умов їх утримання.

Член ради Комітету захисту прав людини Національної асоціації адвокатів України адвокат Ірина Смірнова звернула увагу на необхідності дотримання прав людини, зокрема осіб, які перебувають за ґратами. Фахівець навела чимало прикладів звернення до Європейського Суду з прав людини засуджених чи ув’язнених, чиї права були порушені, що у свою чергу негативно відображається на міжнародному іміджі України.

Присутній перемінний склад Відділення мав можливість обговорити проблемні питання, які виникають під час проходження служби та отримав досвід, яким ділились практичні працівники установ виконання покарань та правозахисних організацій.
Під час круглого столу в аудиторії панувала робоча атмосфера, що допомагало присутнім детально розібратися у вимогах чинного законодавства державного та міжнародного рівня, зокрема щодо неухильного дотримання прав осіб, які утримуються у місцях позбавлення волі.

На завершення заходу Євген Борисенко подякував гостям за активну участь в освітньому процесі, надану практичну допомогу викладацькому складу Відділення у детальному роз’ясненні актуальних питань, вручив сертифікати учасників круглого столу, а також висловив сподівання на подальшу співпрацю.