02 лютого поточного року начальник циклу загальноправових дисциплін, уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції Хмельницького центру ПКП ДКВС України підполковник внутрішньої служби Олександр Масловський взяв участь у навчаннях уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції, що проводились у місті Києві на базі Міністерства юстиції України. До участі у заході запрошувались Державний секретар Міністерства юстиції України Олена Богачова, представники Національного агентства з питань запобігання корупції – керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції Сергій Деркач, головний спеціаліст відділу навчання та оцінки роботи уповноважених підрозділів Управління стратегічного аналізу з питань запобігання корупції Департаменту запобігання та виявлення корупції Анна Федоренко.

Метою заходу стало обговорення проблем щодо нормативно-правового та організаційного забезпечення діяльності уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) та шляхів їх вирішення.

Під час заходу визначено пріоритетні питання щодо організації діяльності уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) органів, установ та підприємств системи юстиції з урахуванням чинного антикорупційного законодавства, змін до цього та розпорядчих документів Національного агентства з питань запобігання корупції й інших органів державної влади.

Також увага присутніх зверталась на необхідності проведення інформаційних і роз’яснювальних заходів з метою належної організації підготовки до чергового етапу подання електронних декларації до Єдиного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, який розпочався з 1 січня 2021 року.

Окремим блоком постали питання, пов’язані з процесами попередження конфлікту інтересів та сприяння в його усуненні, виявлення відносин прямого підпорядкування близьких осіб, здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів, які підняв начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства юстиції України Олександр Дем’яненко.

Після закінчення обговорення основних напрямків діяльності уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання і виявлення корупції учасники семінару-наради мали можливість задати уточнюючі запитання та отримати на них ґрунтовні відповіді.