Поблизу історико-культурного заповідника «Самчики» Старокостянтинівського району з 12 по 16 червня 2017 року проводився обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), в реалізації якого взяли участь 27 роїв з 27 населених пунктів Хмельницької області.

   На урочистому відкритті гри виступили: заступник голови Хмельницької обласної ради Валерій Лєсков, голова Всеукраїнського штабу гри «Джура», спеціаліст відділу патріотичного виховання Міністерства освіти і науки України Анатолій Грива, директор Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Олег Фасоля, начальник управління молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації Володимир Клімов, начальник відділу ювенальної превенції УПД Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Сергій Цимбалюк.

   Програма гри складалася з ряду змагань та конкурсів військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого та культурно-просвітницького спрямування: демонстрації учасниками рівня стройової підготовки, вміння влучно стріляти з пневматичної гвинтівки, розбирати та збирати автомат АК-74, долати перешкоди на пересіченій місцевості, брати участь в тактичній грі на місцевості з елементами топографії та орієнтування, надавати першу долікарську допомогу, вчасно активувати знання, уміння та набуті комунікативні навички в екстремальних умовах. Також захоплюючими були конкурси: «Відун» (на знання історії України, доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних Збройних сил України), «Бівак» з оцінюванням таборування, «Ватра» (творчо-мистецьке представлення рою), конкурс презентацій звітів про виконання завдання відповідно ідейних принципів лицарства «Служити Богові, Батьківщині, ближнім» під гаслом «Добре діло».

   У перервах між змаганнями та конкурсами проводились тематичні виховні та пізнавальні бесіди, майстер-класи, збірки та вишкіл роїв. Активну участь у проведенні майстер-класів за темами «Матеріальна частина автомата Калашникова та пістолета Макарова», «Тактична медицина», «Прийоми самооборони», «Топографія», «Дії тактичних груп» взяли працівники Хмельницького центру ПКП ДКВС України – начальник циклу вогневої та фізичної підготовки капітан внутрішньої служби Андрій Вишинський та старший викладач цього ж циклу лейтенант внутрішньої служби Володимир Бруневич. Тісна взаємодія з державними та громадськими організаціями, до кола обов’язків яких входить фізичне, патріотичне виховання молоді, допомагає працівникам центру бути на піку важливих подій, що мають місце в житті країни та області, зміцнювати необхідний професійний досвід. Ми вдячні колегам за співпрацю та можливість долучитися до реалізації спільних планів.