10 грудня 2019 року в Хмельницькому інституті МАУП відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція за темою «Актуальні питання державотворення та захисту прав людини в Україні» (до дня прийняття Загальної декларації прав людини).

На науковому заході були присутні представники державних і громадських установ, що функціонують у сфері захисту прав людини: Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області, Регіонального та місцевого центрів з надання безоплатної правової допомоги, Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області, Представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини у Хмельницькій області, Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ГО «Подільська правова ліга», ДУ «Центр пробації», Управління патрульної поліції у Хмельницькій області. В роботі конференції також взяли участь представники закладів освіти, адвокати, журналісти, викладачі, студенти й аспіранти Хмельницького економіко-правового коледжу та інституту МАУП, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Київського університету імені Тараса Шевченка, Національного авіаційного університету, Хмельницького університету управління і права, Львівського державного університету внутрішніх справ України та ін.

Розпочалася конференція з вступного слова директора Хмельницького інституту МАУП Л.Г. Білого, який відмітив важливість забезпечення прав людини і громадянина на сучасному етапі розвитку українського суспільства. Ректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Очеретянко В. І. висвітлив питання, що стосувались актуальності процесів державотворення. Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини О.М. Кізаєва доповіла про роль інституції Уповноваженого ВРУ з прав людини в сфері дотримання прав людини, значення ефективного функціонування Національного превентивного механізму. Інші учасники науково-практичного заходу у своїх виступах торкались проблем, пов’язаних з основами конституційного устрою держави, процесами надання безоплатної вторинної правової допомоги населенню у Хмельницькій області, аспектами запровадження демократичного управління сучасною школою, дотриманням прав засуджених осіб при виконанні покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, соціальним супроводом сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах.

Від Хмельницького центру ПКП ДКВС України у роботі конференції взяв участь начальник циклу загальноправових дисциплін підполковник внутрішньої служби Олександр Масловський, який висловив власну думку відносно ролі кримінально-виконавчої служби у забезпеченні прав людини в Україні.

Дякуємо директору Хмельницького інституту МАУП Л.Г. Білому, організаторам конференції за можливість приєднатися до роботи науковців та практиків, яких турбує правове майбутнє нашої держави.