У статті 3 Конституції України проголошено: «Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю». Отже жодна дитина не може бути об’єктом незаконного посягання на її честь і гідність, в яких би умовах вона не перебувала (у вільному суспільстві чи у місцях позбавлення волі).
Разом з тим, за статистичними даними правоохоронних органів в Україні, зокрема у Хмельницькій області, протягом 2020 року констатовано непоодинокі випадки булінгу, що завдає значної шкоди психічному і фізичному здоров’ю учнів загальноосвітніх шкіл й професійно-технічних училищ.
Усвідомлюючи важливість вирішення даної проблеми, педагоги, психологи, соціальні працівники та правоохоронці Хмельниччини рішуче спрямовані на боротьбу з ганебними явищами, що перешкоджають вихованню достойних громадян нашої країни. За ініціативи голови обласної ради Віолети Лабазюк 23.02.2021 року стартував перший етап реалізації обласного соціального проекту з протидії насильства, в рамках якого відбулась змістовна робота круглого столу «#школа без булінгу». Для відвертої розмови та пошуку шляхів ефективного вирішення проблеми були запрошені директори середніх навчальних закладів, представники Національної поліції України, працівники служби у справах дітей Хмельницької ОДА, психологи – практики.
У даному заході взяли участь і представники адміністрації Хмельницького центру ПКП ДКВС України – начальник центру полковник внутрішньої служби Олена Сахнік та перший заступник начальника центру – начальник навчального відділу підполковник внутрішньої служби Сергій Кушнір. У виступі, підготовленому ними, прозвучали тези, що підкреслювали необхідність профілактування булінгу у виховних колоніях й слідчих ізоляторах серед неповнолітніх засуджених (ув’язнених), які з часом стануть учасниками навчального процесу в учнівських колективах у вільному суспільстві, а також налагодження тісної взаємодії задля подолання висвітленої проблеми всіх зацікавлених структур з працівниками служби пробації.
Учасникам «круглого столу» доведено інформацію про те, що викладацький склад Хмельницького центру підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України готовий внести свою посильну лепту у справу формування дружніх учнівських колективів Хмельниччини.