03 червня 2021 року в рамках роботи кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA в аудиторії слухачів категорії «молодші інспектори-кінологи відділів режиму і охорони слідчих ізоляторів та відділів охорони установ виконання покарань», які проходять первинну професійну підготовку, відбувся показ шведського документального фільму режисерки Елін Йонссон «Боротьба Джамали».
У фільмі розповідається про життя відомої співачки та її родини в Киргизії, Україні і Криму, трагічну сімейну історію, неспокійну ситуацію, пов’язану зі складним становищем кримських татар у наш час. Стрічка малює дуже особистий і яскравий портрет талановитої жінки, її креативної і сміливої творчості. Надзвичайно змістовна пісня співачки «1944» пролила світло на історичні події давно минулих років, сучасну політичну ситуацію в Криму, донесла до світу інформацію про трагедію кримських татар у післявоєнні часи, їх страшну депортацію, важке життя у вигнанні та не менш важке повернення до історичної Батьківщини.
Жваве обговорення документального фільму після його перегляду було пронизане пережитими емоціями. Присутні висловили свої думки щодо висвітлених історичних подій та торкнулись проблеми забезпечення у суспільстві рівних прав людей різних національностей.