15 травня 2023 року в рамках роботи кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA в аудиторії курсантів першого курсу Академії Державної пенітенціарної служби відбувся показ документальної стрічки режисера Бінґ Ліу «Обережно, провалля!» за участю адвокатки Руслани Слободянюк.

Фільм зачіпає тему домашнього насильства. Чи може людина, яка зазнала в дитинстві насильства, віддмовитись від нього в дорослому житті? “Подекуди «Обережно, провалля!» нагадує сеанс психотерапії, де режисер проживає насильство, якого зазнав від батька, і попереджає свого друга Зака про загрозу опинитися у такому самому замкненому колі алкоголізму та жорстокості.”

Жваве обговорення документального фільму після його перегляду було пронизане пережитими емоціями. Присутні висловили свої думки щодо висвітлених подій, обговорили проблемні питання, що стосуються виявлення домашнього насильства в умовах війни, причини виникнення та реагування на них, доступ до безоплатної правової допомоги постраждалим (особливо внутрішньо переміщеним особам) від домашнього насильства. Окрему увагу приділили питанням про відповідальність кривдника, види та порядок проходження пробаційних програм і корекційних програм для осіб, які вчиняють насильство в сім’ї.

Висловлюємо щиру подяку за співпрацю в рамках проведення правоосвітницьких заходів адвокатці Руслані Слободянюк з надією на її плідне продовження.