Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») – важлива складова процесу формування у підростаючого покоління ціннісних орієнтирів, громадянської самосвідомості та готовності щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України на прикладах героїчної боротьби українського народу за самовизначення, творення власної держави.
З 16 по 21 червня 2021 року у м. Шепетівка був проведений ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) для старшої вікової групи учнів. Учасники “Джури” – “молоді козаки” 15-17 років з 13 роїв протягом 6 днів таборувались у сосновому лісі неподалік Шепетівської загальноосвітньої школи №8.
На дані змагання у склад суддівської колегії був запрошений начальник циклу вогневої та фізичної підготовки Хмельницького центру підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої України капітан внутрішньої служби Володимир Бруневич. Програма гри складалася із змагань та конкурсів переважно військово-спортивного спрямування, серед яких були:
– конкурс строю та маршової пісні “Впоряд”;
– конкурс під назвою “Тактична підготовка – дії підрозділу в бою”;
– конкурс “Рятівник”, який передбачав демонстрацію вмінь і навичок щодо надання першої домедичної допомоги, в т.ч. надання допомоги в зоні обстрілу);
– конкурс “Пластун”, під час якого змагалися з орієнтування на місцевості і цілевказання);
– змагання “Стрільба” (з АК-74), “Смуга перешкод”, “Метання гранати”, “Саперна підготовка”.
А ще в рамках дитячо-юнацької військово-патріотичної гри проведено інтелектуальну гру-вікторину “Відун” на знання історії України, особливостей доби козаччини, життя українських військових формувань різних часів, функціонування сучасних збройних сил України.
Також учні мірялись рівнем підготовки під час конкурсу “Таборування (бівак)” та обов’язкового конкурсу “Фізична підготовка”.
Дякуємо організаторам дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») за надану можливість представнику викладацького складу центру долучитися до процесу виховання учнівської молоді Хмельниччини, збагатити свій професійний досвід.