На виконання плану роботи психолога групи психологічної роботи старшого лейтенанта внутрішньої служби ТВВ «Хмельницька філія Академії ДПтС» Лілії Костишиної з курсантами першого курсу було організовано  проведення  профілактично-просвітницьких заходів спрямованих на запобігання та протидію булінгу в курсантському середовищі.

Попередньо, з курсантами першого курсу Академії Державної пенітенціарної служби проведено та опрацьовано результати анонімного онлайн опитування, що стосується проблеми булінгу в закладах освіти, за результатами якого надано рекомендації курсовому офіцеру та командирам.

11 квітня в рамках роботи кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA спільно з старшим викладачем центру спеціальної підготовки капітаном внутрішньої служби Хмельницької філії Академії Державної пенітенціарної служби Поліною Ковальською було організовано показ та обговорення проблематики документальної стрічки режисера Лі Гірша «Булер». У стрічці задокументовані реакції вчителів та адміністраторів на агресивну поведінку і відображений дедалі ширший рух серед батьків і молоді, спрямований на зміну ставлення до булінгу в закладах освіти, спільнотах та суспільстві загалом.

А також проводились виховні години з елементами тренінгу, де учасники ознайомились з формами прояву булінгу  та методами  боротьби з ним, визначили основні правила як правильно реагувати  на цькування, обговорили проблемні питання та запропонували шляхи їх вирішення.

Явище булінгу є поширеним, але в наших силах його зупинити і не лишатися осторонь. Слід пам’ятати, що сьогодні ти – спостерігач, а завтра – жертва. Зупинимо булінг разом.