В Хмельницькому центрі ПКП ДКВС України 28.04.2017  в системі службової підготовки та у в рамках роботи Кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA відбувся черговий сеанс перегляду документального кіно.  На цей раз він був присвячений знайомству аудиторії з дебютним повнометражним документальним фільмом німецького режисера Якоба Пройсса – Інший «Челсі»: історія з Донецька.

   Автором обраний цікавий ракурс висвітлення соціально-політичних, економічних та правових проблем, з якими зустрічаються жителі Донецького регіону. Очевидним є контраст між рівнем життя простих робочих людей, які намагаються вижити у складних умовах, та представників олігархічної структури, органів місцевої влади. Фільм Пройсса демонструє справжній Донбас – через призму життя пересічних мешканців міст та селищ, їхнього скромного побуту, простих та зрозумілих інтересів, пов’язаних з сім’єю та роботою. Найголовніша перевага стрічки полягає у висвітленні полярних сторін життя однієї громади – гіпертрофованої самозакоханості чиновників та невпевненості у завтрашньому дні звичайних людей, гарно вбраного центру Донецька та занедбаності інших його районів, лоску робочого кабінету чиновника та відсутності нормальних умов роботи шахтарів.

   Після перегляду документального фільму відбулося його обговорення, в ході якого аудиторія дійшла спільної думки відносно того, що всі громадяни нашої великої країни, не залежно від специфіки регіонів, живуть одними турботами та інтересами, прагнуть мирного та щасливого життя. Кожний із них заслуговує на повагу та підтримку з боку держави, повноцінну реалізацію законних політичних, соціально-економічних прав. Ми – єдина країна. Розуміння цього повинно виступати об’єднуючою силою, що надає поштовх для побудови справжнього демократичного, незалежного, самодостатнього суспільства.