26.07.2017 в рамках роботи Кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA для слухачів категорії «молодші інспектори відділів нагляду і безпеки», які перебувають на курсах підвищення кваліфікації в Хмельницькому центрі ПКП ДКВС України, відбувся показ фільму з колекції  Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA «Перукарська воля».

   Ключовими умовами виправлення засуджених та їх успішної ресоціалізації, за думкою авторів фільму, є щира віра у цілковиту реальність цих процесів та залучення осіб, що перебувають у конфлікті із законом, до соціально-корисної праці. Підтвердженням цьому є слова, які лунають з вуст одного з в’язнів: «Мені довіряють ножиці, а я ж тут – за вбивство». Щорічні змагання з перукарського мистецтва серед ув’язнених в одній з тюрем Шотландії, які вчинили тяжкі злочини, є не лише своєрідним святом з визначенням кращого майстра своєї справи, але й островком надії, вселення віри у засуджених у власні сили та можливості. Підстригаючи інших в’язнів, вони мов опиняються у звичайному житті на волі, відчувають свою необхідність та корисність. За словами одного з таких перукарів: «Десять хвилин тут, мов десять хвилин на волі». Завдяки перукарській справі чимало в’язнів переосмислюють свої вчинки й готуються до соціально активного життя поза ґратами.

    Після перегляду фільму серед слухачів відбулась жвава дискусія, в ході якої її учасники розмірковували  над особливостями процесу перевиховання в місцях позбавлення волі, методами його ефективної реалізації та підкреслили важливість створення державою належних умов для успішної соціальної реабілітації засуджених.