6  вересня 2022 року керівний склад та викладачі кафедри кінології  ТВВ «Хмельницька філія Академія Державної пенітенціарної служби» долучилися до онлайн семінару за темою: «Гуманітарне розмінування та очищення сільськогосподарських земель від вибухонебезпечних предметів», що був організований проєктом «Німецько-Український aгрополітичний діалог (АПД)». У семінарі взяли участь понад 140 слухачів.

З німецької сторони доповідачами були: Kaтя Деллс керівник фахового діалогу із земельних питань АПД (BVVG), д-р Кай Вінкельманн інженер-консультант з питань очищення площ від вибухонебезпечних предеметів, Франк Мюллер аграрний аташе Посольства Федеративної республіки Німеччина в Україні.

Під час заходу було всебічно розглянуто питання розмінування українських територій постраждалих від війни. Німецькі експерти доповіли про свій досвід щодо предмету дискусії. ДСНС проінформувала про стан розмінування територій України на даний час. Представники наукових та освітніх установ України поставили ряд питань, що стосувалися зараження земель важкими металами та якнайшвидшого пошуку ефективних шляхів і засобів розмінування.

Згідно висновків німецьких експертів процес розмінування територій буде довготривалий у часі і має перспективи використання службової кінології у вирішенні даного питання.

Дякуємо організаторам заходу за можливість взяти участь у семінарі, поглибити професійні знання, які в подальшому можна використовувати у навчальному процесі та професійній діяльності кінологів.