В рамках культурно-виховної роботи та з нагоди відзначення Дня українських миротворців кураторами навчальних груп старшим викладачем циклу спеціальних дисциплін капітаном внутрішньої служби           Жулковським В.В., викладачем циклу загальноправових дисциплін капітаном внутрішньої служби Малінковською О.В. та завідуючою бібліотеки Костишиною Л.В. із слухачами центру проведено виховний захід, під час якого відбувся перегляд документального фільму «Справа миру».

21 травня 2013 року Верховна Рада України ухвалила Постанову №292-VII «Про встановлення Дня українських миротворців», яким визнано 15 липня. З тих пір цей день відзначається на державному рівні з метою вшанування мужності й звитяги, зразкового виконання службових обов’язків, вірності присязі учасників миротворчих операцій та збереження пам’яті про славетних героїв.

Саме 15 липня 1992 року на прохання Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй два літаки, на борту яких перебувало 42 військовослужбовця Збройних Сил України, вилетіли до Боснії. Після приземлення у місті Сараєво українські миротворці одразу опинилися в епіцентрі бойових дій. Місто й аеродром обстрілювали артилерія та снайпери… Так почалась історія участі національного миротворчого контингенту України у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки.

З того далекого часу  близько 45 тисяч військовослужбовців Збройних Сил нашої країни взяли участь у миротворчих операціях у Косово, Боснії та Герцеговині, Анголі, Македонії, входили до складу місій ОБСЄ та ООН у Гватемалі, Таджикистані, Афганістані, Грузії, Придністров’ї, Іраку, Лівані, Судані, Кот-д’Івуарі, Демократичній Республіці Конго тощо.

Попри продовження бойових дій на Сході нашої держави, Україна й надалі дотримується міжнародних зобов’язань щодо участі в миротворчих операціях ООН. Наразі ЗС України беруть участь в 8 міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у 6 країнах світу та районі Аб’єй.

Ми віддаємо шану загиблим воїнам, які полягли під час виконання миротворчої місії. Саме в Цей День нагода висловити слова вдячності військовим за мир над нашими головами, який вони боронять ціною власного життя.