30 червня 2017 року слухачі Хмельницького центру ПКП ДКВС України категорії «молодші інспектори відділів нагляду і безпеки установ виконання покрань» разом із заступником начальника Центру по роботі з персоналом, стройової частини та режиму підполковником внутрішньої служби Шквирем О.Б. і бібліотекарем Центру Панасюк Н.А. в рамках культурно-масової роботи відвідали Хмельницький обласний краєзнавчий музей.

    Працівником музею Мельничук Оксаною Анатоліївною проведена оглядова екскурсія, яка включала в себе знайомство з різноманітними кімнатами-експозиціями. Розпочали екскурсію із зали археології, колекція якої включає унікальні скарби ювелірних виробів Болохівської землі, знаряддя праці давніх землеробів, побутові речі тощо.

   Виставка «У звичаях й традиціях народу ти душу свого краю пізнавай!» експонує куточок подільської хати, відтворений за традиціями того часу. В експозиції також представлені колекції одягу, предметів вжитку та знарядь праці, багато інших цікавих експонатів.

   Наступна кімната-виставка, яку відвідали слухачі, носить назву «Проскурів – романтика старовини» допомогла краще пізнати історію міста, адже відтворює інтер’єри помешкань різних верств населення Проскурова (нині – Хмельницького) у ХІХ – на поч. ХХ ст. Експозиція насичена предметами побуту – меблями, посудом, витворами мистецтв, світлинами мешканців та видів міста.

Читайте також:  У Хмельницькому центрі ПКП ДКВС України відбувся урок-реквієм «Дзвони Чорнобиля»

   Велике зацікавлення викликала виставка «У полум’ї Великої війни», на якій представлена значна кількість зразків вогнепальної та холодної зброї, фотодокументи, медичні інструменти та обладнання, багато інших речей, пов’язаних з подіями 1941–1944 років на території Хмельницької області. Відвідувачі мали змогу побачити зброю виробництва колишнього СРСР, Бельгії, Німеччини, Польщі та Чехословаччини. До експозиції включено капсули з меморіальною землею з місць бойової слави з усіх куточків області та альбоми з пам’ятними фотографіями, які були подаровані музею членами ветеранських організацій як символи естафети пам’яті «Слава визволителям України».

   Виставка «Природа рідного краю» розповіла про геологічне минуле, географічне розташування, корисні копалини, ґрунти, флору і фауну Хмельниччини, водні ресурси, у тому числі мінеральні джерела. В експозиції також представлені палеонтологічні знахідки, зразки корисних копалин, опудала звірів і птахів, колекції безхребетних тварин тощо.

   Слухачі із захопленням слухали екскурсовода під час мандрування по залах музею та отримали гарні враження від проведеного часу.