30 червня 2017 року слухачі Хмельницького центру ПКП ДКВС України категорії «молодші інспектори відділів нагляду і безпеки установ виконання покрань» разом із заступником начальника Центру по роботі з персоналом, стройової частини та режиму підполковником внутрішньої служби Шквирем О.Б. і бібліотекарем Центру Панасюк Н.А. в рамках культурно-масової роботи відвідали Хмельницький обласний краєзнавчий музей.

    Працівником музею Мельничук Оксаною Анатоліївною проведена оглядова екскурсія, яка включала в себе знайомство з різноманітними кімнатами-експозиціями. Розпочали екскурсію із зали археології, колекція якої включає унікальні скарби ювелірних виробів Болохівської землі, знаряддя праці давніх землеробів, побутові речі тощо.

   Виставка «У звичаях й традиціях народу ти душу свого краю пізнавай!» експонує куточок подільської хати, відтворений за традиціями того часу. В експозиції також представлені колекції одягу, предметів вжитку та знарядь праці, багато інших цікавих експонатів.

   Наступна кімната-виставка, яку відвідали слухачі, носить назву «Проскурів – романтика старовини» допомогла краще пізнати історію міста, адже відтворює інтер’єри помешкань різних верств населення Проскурова (нині – Хмельницького) у ХІХ – на поч. ХХ ст. Експозиція насичена предметами побуту – меблями, посудом, витворами мистецтв, світлинами мешканців та видів міста.

   Велике зацікавлення викликала виставка «У полум’ї Великої війни», на якій представлена значна кількість зразків вогнепальної та холодної зброї, фотодокументи, медичні інструменти та обладнання, багато інших речей, пов’язаних з подіями 1941–1944 років на території Хмельницької області. Відвідувачі мали змогу побачити зброю виробництва колишнього СРСР, Бельгії, Німеччини, Польщі та Чехословаччини. До експозиції включено капсули з меморіальною землею з місць бойової слави з усіх куточків області та альбоми з пам’ятними фотографіями, які були подаровані музею членами ветеранських організацій як символи естафети пам’яті «Слава визволителям України».

   Виставка «Природа рідного краю» розповіла про геологічне минуле, географічне розташування, корисні копалини, ґрунти, флору і фауну Хмельниччини, водні ресурси, у тому числі мінеральні джерела. В експозиції також представлені палеонтологічні знахідки, зразки корисних копалин, опудала звірів і птахів, колекції безхребетних тварин тощо.

   Слухачі із захопленням слухали екскурсовода під час мандрування по залах музею та отримали гарні враження від проведеного часу.