29 травня 2018 року в рамках роботи кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA в аудиторії слухачів категорії «молодші інспектори – кінологи відділів режиму і охорони слідчих ізоляторів та відділів охорони установ виконання покарань», які перебувають на курсах підвищення кваліфікації, відбувся показ документального кіно режисера Гелени Тржештікової «Рене».
Документальний фільм про історію життя Рене, яке фіксувалося на плівку, відколи йому минуло сімнадцять. Камера супроводжувала його у безнадійних мандрах між відсидками і короткими періодами за межами тюремних стін. Фільм добігає кінця 2008 року: Рене, хворий 37-річний чоловік, котрий, як і раніше, не дружить із законом, автор двох книжок. Життя Рене, який успішно грає роль шибайголови, розгортається на тлі важливих політичних подій у самій Чеській Республіці та поза її межами. Оксамитова революція, вибори президента, події 11 вересня і вступ Чеської Республіки до ЄС – усе це він “перетравлює” здебільшого у різних в’язницях. Рене чітко висловив своє ставлення до життя, зробивши на шиї промовисте татуювання “F*ck of People”.
Фільм окреслює рецидивну злочинність, яка обумовлюється загальними причинами і умовами, які породжують і сприяють злочинності в цілому.
Після перегляду документальної стрічки серед слухачів відбулась дискусія, в ході якої її учасники обговорювали специфічні причини і умови, пов’язані з обставинами вчинення першого злочину, процесом виконання покарання, постпенітенціарним періодом, які впливають на вчинення повторних злочинів.
Залишити коментар