Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

   День української писемності та мови у нашій державі відзначають 9 листопада. Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

   З нагоди свята у Хмельницькому центрі підвищення кваліфікації персоналу з молодшими інспекторами відділів нагляду і безпеки установ Державної кримінально-виконавчої служби України проведено практичне заняття з української мови. Завідувач бібліотеки Яна Ососкова підготувала цікаву презентацію на тему правильного правопису числівників, зупинилась на особливостях вживання кличного відмінку та наголошування іменників. Слухачі активно відповідали на запитання тестів, разом міркували та жваво обговорювали правила українського правопису.