У період з 5 по 6 серпня 2021 року Митна служба Республіки Молдова проводила V міжнародний чемпіонат кінологічних команд під лозунгом «Кінологічні команди у боротьбі з контрабандою цигарок та тютюну».

На запрошення Митної служби Республіки Молдова у суддівстві із виконання вправ кінологічними командами взяв участь начальник кафедри кінології та спеціальних дисциплін Територіально відокремленого відділення «Хмельницька філія Академії Державної пенітенціарної служби» Олександр Виноград.

Якщо до початку пандемії у міжнародному чемпіонаті взяли участь представники митних органів Румунії, України, Білорусії, Німеччини, Британії, Франції, Болгарії, цього року захід було організовано лише за участі представників Молдови та Румунії.

Протягом двох днів кінологічні команди змагалися з чотирьох вправ, три яких з пошуку та виявлення тютюнових виробів у ящиках, автомобілях та закритих приміщеннях. Четверта вправа виконувалась з навиків слухняності та вважається однією із найскладніших у кінологічних змаганнях. Митники продемонстрували декілька елементів з метою оцінки слухняності та спритності собаки.

Рішенням команди суддів V міжнародного чемпіонату кінологічних команд перемога дісталась представнику Митної служби Молдови – Андрію Буразі з бельгійською вівчаркою за кличкою «Джиною», які набрали 380 балів з 400 можливих, зайнявши таким чином першу позицію рейтингу.

Друге місце посіла кінологічна команда Василя Паніогло із бельгійською вівчаркою за кличкою «Дунай», які набрали 367 балів, і, третє місце посів інспектор-кінолог Олег Добреа з бельгійською вівчаркою за кличкою «Грасі», які набрали 300 балів.

Під час церемонії нагородження Генеральний директор митної служби Сергій Бурдуджа привітав всіх учасників змагань та наголосив на важливості залучення кінологічних команд до здійснення митного контролю як однієї із найефективніших форм протидії шахрайству.