На кінологічних майданчиках державної установи «Вознесенська виправна колонія (№ 72)» з 22 по 24 вересня 2021 року відбулися VІ Всеукраїнські змагання з багатоборства кінологів Державної кримінально-виконавчої служби України (далі – Змагання). У Змаганнях взяли участь 18 молодших інспекторів-кінологів із своїми чотирилапими помічниками, які щодня виходять на чергування установ виконання покарань i слідчих ізоляторів.

Основними завданнями змагань було визначення ступеня підготовки молодших інспекторів-кінологів та натренованості розшукових собак, підвищення професійної майстерності молодших інспекторів-кінологів, дотримання належного рівня використання службових собак в системі охорони установ виконання покарань i слідчих ізоляторів.

Під час усіх етапів змагань на майданчиках панував дух справжньої запеклої боротьби. Проведення даного заходу є важливою складовою єдиного навчального та тренувального процесу, спрямованого на виховання фізично здорового, сильного, вольового, висококваліфікованого молодшого інспектора-кінолога. Кожен учасник проявив витримку та прагнення до перемоги, а також показав свої професійні якості та вміння керувати службовим собакою на кожному етапі.

До Програми проведення змагань входили такі види багатоборства:

• комплекс вправ з навичок слухняності та подоланням собакою смуги перешкод; комплекс вправ зі спеціальної підготовки, а саме: навики захист, які включають вправи із затримання фігурантів що втікали та чинили опір службовому собаці, їх конвоювання, так і припинення собакою атаки на фігуранта за сигналом учасника;
• навик переслідування людини по її запаховому сліду;
• навик пошуку та виявлення людини в автомобілях;
• навик вибирання запахових предметів (речей) людини;
• навик пошуку та виявлення собакою речей людини на ділянці місцевості.

Суддівська колегія, до складу якої було запрошено незалежних суддів із правоохоронних органів, громадських організацій та начальника кафедри кінології та спеціальних дисциплін Територіально відокремленого відділення «Хмельницька філія Академії Державної пенітенціарної служби» (далі-кафедра) підполковника внутрішньої служби Олександра Винограда і старшого викладача кафедри капітана внутрішньої служби Людмили Бартєнєвої, показали свій багаторічний професійний досвід умілого, швидкого, злагодженого оцінювання роботи кінологічних пар.

За результатами змагань суддівська колегія визначила переможців в індивідуальній та командній першості за найбільшою кількістю набраних балів, здобутих учасниками та командами за всіма видами багатоборства.

Окрім практичної підготовки учасники продемонстрували тісний психологічний контакт зі своїми чотирилапими партнерами. За роки служби пліч-о-пліч їх об’єднує не просто робота, а вірність, відданість, любов та готовність в будь-який момент прийти на допомогу. Саме завдяки тандему людина-собака можливий гарний результат, а для цього необхідно працювати як єдиний організм, як команда.

Кафедра відіграє надзвичайно важливу роль у здійсненні освітнього процесу зі старшими інспекторами з кінології та молодшими інспекторами-кінологами у підготовці їх до виконання службових завдань, які щодня постають перед ними. Кінологічна служба є одним із найважливіших підрозділів, який забезпечує належний правопорядок в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах, а тому такі змагання є добрим стимулом для самовдосконалення та виховання командного духу.

Вітаємо переможців VІ Всеукраїнських змагань з багатоборства кінологів Державної кримінально-виконавчої служби України!