Без суддівства не обходиться жодне серйозне спортивне змагання, навіть, так звані, бої без правил. Суддя, арбітр, рефері — людина, яка контролює хід спортивного змагання, відстежує час проведення змагань між спортсменами та стан виконання встановлених правил, фіксує результати поєдинків. Значення його ролі складно переоцінити, саме тому фаховій підготовці цієї когорти спортсменів приділяється така значна увага.

   На виконання вимог наказу Міністерства молоді та спорту України від 17.02.2017 року №686 з 06 по 08 квітня 2017 року в м. Києві відбулись  Всеукраїнський Національний суддівський семінар та чемпіонат України з рукопашного бою.

   Семінар проводився з метою популярізації вказаного виду спорту, підвищення рівня кваліфікації суддів та атестації спортивних суддів за даним напрямком. У спортивних заходах активну участь взяв начальник циклу вогневої та фізичної підготовки Хмельницького центру ПКП ДКВС України капітан внутрішньої служби Андрій Вишинський.

   Під час першого дня семінару досвідчені та висококваліфіковані судді доводили молодому поколінню нові зміни до правил проведення змагань з рукопашного бою. На другий та третій день роботи судді закріплювали нові знання на практиці, безпосередньо на спортивному майданчику, на якому змагались представники силових структур, спортсмени вікових категорій від 16 років, представники клубів міських, районних та обласних відділень Всеукраїнської федерації  рукопашного бою – всього понад 300 учасників.

   Чемпіонат України з рукопашного бою є особисто-командним видом змагань, як правило, проходить в 2 тури. Спочатку відбулися кваліфікаційні поєдинки, в ході яких спортсмени продемонстрували техніку бою зі зброєю та без зброї, а судді визначили найкращих та вдосконалили отримані на семінарі знання.

  У другий день змагань відбулись поєдинки в «дозованому» контакті, під час яких судді оцінювали майстерність застосування таких спортивних прийомів як удари руками і ногами, техніку боротьби, виконання кидків, больових та задушливих прийомів.

   Боротьба за перемогу була досить напруженою, кожна із команд, намагаючись вибороти першість, продемонструвала гідний бій.

   За результатами участі у зазначених заходах Андрій Вишинський отримав сертифікат про набуття кваліфікації судді з рукопашного бою ІІ ступеня.

   Вітаємо колегу з успішним подоланням чергової сходинки на шляху професійної майстерності.