Кожний професійний кінолог знає, що результативність підготовки службового собаки для виконання поставлених завдань є напряму залежною від наявності у нього відповідних робочих якостей – достатнього рівня соціалізації, розвинутих нюхових аналізаторів та природних рефлексів, які допоможуть успішно засвоїти програму навчання за обраним напрямком. З 29 січня 2018 року в Хмельницькому центрі підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України розпочалося курсове навчання молодших інспекторів – кінологів відділів режиму і охорони слідчих ізоляторів та відділів охорони установ виконання покарань. З метою перевірки придатності службових собак, з якими слухачі прибули на навчання, до розшукової служби викладацьким складом циклу кінологічної підготовки завершено діагностику їх робочих якостей. Під час проведення зазначеного випробування кращі результати щодо підбору собак за визначеними критеріями показали:
- Запорізьке СІЗО;
- Божківська ВК -16 Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України;
- Вознесенська ВК -72 Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.
Нажаль не всі обстежені «об’єкти» могли похвалитися цілковитою готовністю до процесу дресирування у відповідності до затвердженої навчально-професійної програми. Але, до кожного службового собаки викладацько-інструкторським складом циклу кінологічної підготовки дбайливо підбиратиметься «золотий ключик», за допомогою якого розвиватимуться його вміння та можливості. До таких чотирилапих учнів відносяться ті, що приїхали з:
- Петрівської ВК – 49 Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України;
- Біленьківської ВК – 99 Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.
Бажаємо кінологічним парам, що прибули на навчання до нашого центру, успіхів у засвоєнні необхідних знань, відпрацюванні практичних навичок, а викладацько-інструкторському складу – терпіння, наснаги та мудрості на тернистій педагогічній ниві.
Залишити коментар