Батьківщиною кросу є Англія. Історія бігу по пересіченій місцевості почалася з гри «Заєць і собаки», суть якої полягала в тому, що один бігун або група бігунів під час руху кидали на землю шматочки паперу, а друга група повинна була пересуватися по прокладеному сліду. Перші офіційні змагання з кросу в Англії відбулися в школі з регбі в 1837 році, а національні першості стали проходити з 1876 року.

Траса кросу не має жорсткої міжнародної стандартизації. Зазвичай вона проходить по пересіченій місцевості в лісовій зоні або на відкритому просторі.

Згідно Календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів на 2018 рік 01 червня поточного року в Хмельницькому центрі ПКП ДКВС України проведено змагання з легкоатлетичного кросу з дистанцією в 3 кілометри.         У заході взяли участь як працівники центру, так і слухачі категорії «молодні інспектори відділів нагляду і безпеки установ виконання покарань», всього 4 вікових категорії.

В напруженій боротьбі призові місця розподілились наступним чином:

І-ше місце у першій віковій категорії (до 25 років) зайняв Петров Руслан Русланович молодший інспектор відділу нагляду і безпеки Солов’янської ВК №21;

І-ше місце у другій віковій категорії (до 30 років) зайняв Тимченко Артур Геннадійович молодший інспектор відділу нагляду і безпеки Солов’янської ВК №21;

І-ше місце у третій віковій категорії (до 35 років) зайняв Основін Валерій Олегович молодший інспектор відділу нагляду і безпеки Новозбурівської ВК №7;

І-ше місце у четвертій віковій категорії (до 40 років) зайняв Бондар Ярослав Анатолійович молодший інспектор відділу нагляду і безпеки Житомирської ВК №4.

Побажаємо переможцям подальшого спортивного удосконалення, підвищення рівня здобутої майстерності.