13.04.2017 слухачі Хмельницького центру ПКП ДКВС України в рамках роботи Кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA переглянули документальний фільм «Що написано пером», який створив режисер Мартін Рат.

         Висвітлена проблема у згаданій стрічці є надзвичайно актуальною для багатьох країн світу, в тому числі і для України. Це проблема соціальної адаптації неблагополучних верств суспільства, які опинилися «на дні», або знаходились (знаходяться) у конфлікті із законом.

   Головний персонаж фільму – безпритульний алкоголік, що опинився у скрутних життєвих обставинах, але попри всі негаразди намагається знову взяти своє життя під контроль, виправити помилки минулого. Він робить спроби відновити стосунки з родиною, змінитися на краще. Прекрасно знята документальна стрічка Мартіна Рата примушує замислитися над тим, як важко стерти з пам’яті події минулого, і водночас доводить, що будь-яке нове переживання визначає подальший плин нашого життя.

   Під час роботи в аудиторії відбулась дискусія, в ході якої слухачами висловлювались припущення відносно того, чому фільм називається  «Що написано пером», проговорювались проблеми, з якими зустрічаються особи, які звільнилися з місць позбавлення або обмеження волі, шляхи забезпечення повноцінного процесу соціальної адаптації колишніх засуджених, які мають бути зробленими як з боку держави, так і з боку сім’ї, родичів та близьких  осіб з метою здійснення їх повноцінної ресоціалізації.