Кожний професійний кінолог знає, що результативність підготовки службового собаки для виконання поставлених завдань є напряму залежною від наявності у нього відповідних робочих якостей – достатнього рівня соціалізації, розвинутих нюхових аналізаторів та природних рефлексів, які допоможуть успішно засвоїти програму навчання за обраним напрямком. В Хмельницькому центрі ПКП ДКВС України для функціонування в установах виконання покарань (слідчих ізоляторах) відбувається підготовка розшукових собак, що вимагає фахової оцінки рівня сформованості цілого ряду робочих якостей – злобливості, вміння хватати та міцно утримувати предмети (що необхідно у випадках затримання правопорушника), вміння концентрувати увагу на певному об’єкті та переключати її при виникненні потреби, слухати голос господаря та реагувати на його команди, активно взаємодіяти з ним тощо. Вивчення рівня сформованості початкових робочих якостей також є необхідним і для вибору методів дресирування, які будуть ефективними при роботі з конкретним собакою, реалізації принципу індивідуального підходу до організації роботи з кінологічною парою.

   Враховуючи важливість уважного вивчення робочих якостей нових чотирилапих учнів, викладацьким та інструкторським складом циклу кінологічної підготовки центру проведені діагностичні заходи, які надали показові результати. Нажаль не всі обстежені «об’єкти» могли похвалитися цілковитою готовністю до процесу дресирування у відповідності до затвердженої програми. Але, до кожного службового собаки дбайливо підбиратиметься «золотий ключик», за допомогою якого розвиватимуться його вміння та можливості.

   Бажаємо кінологічним парам, що прибули на навчання до нашого центру, успіхів у засвоєнні необхідних їм знань, відпрацюванні практичних навичок, а викладацько-інструкторському складу – терпіння, наснаги та мудрості на тернистій педагогічній ниві.