Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь! (С. Плачинда)

21 лютого представники всіх націй і народностей України відзначають Міжнародний день рідної мови. У світовому масштабі свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожна людина має змогу відчути себе частиною свого великого народу. В Україні цей день відзначається з 2002 року, з моменту підписання Президентом України відповідного розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови. Мова є душею нації, її своєрідним генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. 004

Читайте також:  В Хмельницькому центрі ПКП ДКВС України підвищував професійну кваліфікацію особовий склад воєнізованого формування та груп швидкого реагування

Напередодні свята, 19 лютого 2016 року бібліотекар Хмельницького училища ПКПП ДКВС України Городецька Неля Анатоліївна провела зі слухачами категорії «молодші інспектори відділів нагляду і безпеки кримінально-виконавчих установ ДПтС України» практичне заняття за темою «Збережемо наш скарб – рідну мову», під час якого розповіла про заснування свята, про історію розвитку рідної української мови.

По завершенню теоретичної частини заняття слухачі мали змогу прийняти участь в мовній вікторині, випробувати свої знання на практиці у побудові діалогів, монологів, вирішенні запропонованих завдань.

003 0002