Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь! (С. Плачинда)

21 лютого представники всіх націй і народностей України відзначають Міжнародний день рідної мови. У світовому масштабі свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожна людина має змогу відчути себе частиною свого великого народу. В Україні цей день відзначається з 2002 року, з моменту підписання Президентом України відповідного розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови. Мова є душею нації, її своєрідним генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. 004

Напередодні свята, 19 лютого 2016 року бібліотекар Хмельницького училища ПКПП ДКВС України Городецька Неля Анатоліївна провела зі слухачами категорії «молодші інспектори відділів нагляду і безпеки кримінально-виконавчих установ ДПтС України» практичне заняття за темою «Збережемо наш скарб – рідну мову», під час якого розповіла про заснування свята, про історію розвитку рідної української мови.

По завершенню теоретичної частини заняття слухачі мали змогу прийняти участь в мовній вікторині, випробувати свої знання на практиці у побудові діалогів, монологів, вирішенні запропонованих завдань.

003 0002