1 травня 2021 року в рамках роботи кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA в аудиторії слухачів категорії «молодші інспектори-кінологи відділів режиму і охорони слідчих ізоляторів та відділів охорони установ виконання покарань», які проходять первинну професійну підготовку, відбувся показ документальної стрічки режисера Олени Федюк «Заробітчанський шлях».

Автор фільму слідує за ходою чи не єдиної у світі заробітчанської прощі – 10-денного пішого паломництва із Самбора до Зарваниці, організованого українськими трудовими мігрантами та їхніми сім’ями. Під час ходи і спільних молитов паломники не лише отримують благодать, але і мають змогу поділитися своїм досвідом роботи і проживання за кордоном, возз’єднатися з відчуженими за роки міграції сім’ями. Вони намагаються подолати власні стереотипи та почуття провини за міграцію. В сучасних умовах існування українського суспільства церква показана як дієва рушійна сила духовного єднання людей, соціального і політичного спротиву соціальним негараздам.

Після перегляду фільму слухачі мали дискусію з питань безробіття та трудової міграції в Україні, озвучили шляхи їх можливого вирішення.