24.11.2017  в рамках роботи Кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA в аудиторії слухачів категорії «молодші інспектори відділів нагляду і безпеки», які проходять первинну професійну підготовку в Хмельницькому центрі ПКП ДКВС України, відбувся показ стрічки з колекції фільмів Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA режисера Яна Яапа Кейпера  «Грішна хвороба».

   Автор стрічки піднімає актуальну для сучасного світу проблему недостатньої реалізації заходів  щодо профілактики та протидії ВІЛ/СНІДу.

   Героїня стрічки 31-річна росіянка Саша Волгіна – ВІЛ-позитивна та вагітна. На даний момент темпи поширення епідемії СНІДу в Росії – найвищі у світі. Понад 1 млн. росіян живуть зі статусом ВІЛ; більшості з них нема й 35 років. Втім, медикаментів постійно бракує, уряд не фінансує роботу з профілактики СНІДу, а наркомани стрімко криміналізуються. Саша очолює групу активістів, котрі намагаються зарадити цій ситуації. Режисер Ян Яап Кейпер слідує за нею в її щоденній боротьбі за виживання.

   Після перегляду документальної стрічки серед слухачів відбулась жвава дискусія, в ході якої її учасники  обговорювали проблеми впровадження комплексу заходів щодо запобігання розповсюдженню ВІЛ/СНІДу в установах виконання покарань та акцентували увага на тому, що стигма і дискримінація людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, – це системна суспільна проблема, яка потребує комплексного розв’язання. Успіху в даному напрямку можна досягти лише у разі поєднання спільних зусиль держави і суспільства.