«Зараз повсюдно визнається, що сексуальне насильство – це цілеспрямована стратегія, яка застосовується для того, щоб пошкодити соціальну тканину суспільства, щоб контролювати і залякувати населення і щоб виганяти людей з їхніх будинків …». – Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

   Дата Міжнародного дня боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту була обрана на честь ухвалення 19 червня 2008 року резолюції Ради Безпеки, в якій було засуджено сексуальне насильство як тактику ведення війни і перешкоди на шляху побудови миру.

   19 червня 2015 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, яка заснувала Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту.

   В рамках роботи Кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA 16.06.2017 зі слухачами категорії «молодші інспектори-кінологи» Хмельницького центру ПКП ДКВС України відбувся перегляд  стрічки «Абетка», відзнятого режисером Мадлі Ляене, присвячений Міжнародному дню боротьби з сексуальним насильством.

   Мета данного заходу – підвищення рівня обізнаності персоналу установ виконання покарань в сфері боротьби з сексуальним насильством, вшанування його жертв та всіх тих, хто відважно присвячує життя боротьбі за викорінення цих злочинів.

   Після перегляду фільму серед слухачів відбулась жвава дискусія, в ході якої її учасники виокремили важливість основоположних прав людини, дотримання яких позитивно сприятиме розбудові демократичної правової держави.