15 червня 2018 на базі Хмельницького центру ПКП ДКВС України відбувся семінар-практикум на тему «Основи тактичної медицини», в якому взяли участь викладачі та слухачі навчального закладу. Метою його проведення стала необхідність навчання слухачів діяти в умовах режимів підвищеної готовності та надзвичайних ситуацій. Семінар підготовлений інструкторами однієї із військових частин Збройних сил України.

   Особлива увага приділялась вивченню тактичних прийомів надання медичної допомоги пораненим у перші хвилини. Інструктори звернули увагу присутніх на сучасне медичне спорядження, що використовується при цьому: індивідуальні аптечки, джгути, шини, перев’язувальні матеріали тощо. Семінар тривав понад 6 годин.

   Викладачі та слухачі проаналізували світовий досвід надання долікарської допомоги та окреслили основні питання, на які слід звернути особливу увагу. Учасники семінару змогли переглянути цілий ряд відеороликів з основ тактичної медицини та чітко вибудувати алгоритм дій по виявленню типу поранення та надання допомоги. Зі всією серйозністю та розумінням ситуації віднеслися слухачі до демонстрації вмінь та дій під час семінару.

   Семінар пройшов в напруженому ритмі, але інформація слухачами сприймалась із захопленням. Неозброєним оком було видно, що перемінний склад центру прагнув до оволодіння навиками надання допомоги: накладання джгута, встановлення оклюзивної пов’язки, тампонування ран, профілактики переохолодження, визначення ознак шоку та підготовка пораненого до транспортування тощо, що і було основною метою даного семінару.