21 лютого представники всіх націй і народностей України відзначають Міжнародний день рідної мови. У світовому масштабі свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожна людина має змогу відчути себе частиною свого великого народу. В Україні цей день відзначається з 2002 року, з моменту підписання Президентом України відповідного розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови. Мова є душею нації, її своєрідним генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ.

В цей день в аудиторії слухачів категорії «молодші інспектори ВНіБ», які проходять первинну професійну підготовку, інспектором з культурно-масової роботи  старшим лейтенантом внутрішньої служби Костянтином Сабадашем, завідувачем бібліотеки Лілією Костишиною та викладачем циклу загальноправових дисциплін лейтенантом внутрішньої служби Поліною Ковальською проведено  виховний захід за темою «Збережемо рідну мову», під час якого доведена інформація про заснування свята, про історію розвитку рідної української мови  та організовано перегляд документальної стрічки режисера Мадлі Ляене «Абетка».

Події, показані у фільмі, відбулися в Ліберії, але піднята проблема є досить актуальною для реалій України. На розвиток культури, у тому числі мови, впливають складні соціально-політичні умови, економічний спад, наявність воєнного конфлікту, неусталені правоохоронна та судова системи, суттєві перетворення у суспільстві тощо.

Після перегляду стрічки присутні мали можливість обговорити значення мови й освіти в житті людей по всьому світу. Адже рідна мова – це мова дитинства, найпершого досвіду пізнання світу, основа побудови гармонійних стосунків.

Саме ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Тож, як писав Максим Рильський: «…Як парость виноградної лози плекаймо мову…». Любімо свою рідну мову, бо з нею майбутнє нашої України!