Шахи старовинна індійська настільна розважальна гра, що має давню історію розвитку. Як одна з найпоширеніших спортивних ігор сучасності ця гра вдало поєднує в собі елементи мистецтва (уяви), науки (логічно-точного розрахунку) і спорту. До того ж шахи мають неабияке виховне значення, а саме сприяють розвитку концентрації уваги, вміння долати труднощі та планувати власні дії, логічно мислити. Оскільки у грі в шахи виявляються особливості людської особистості, їх використовують як модель для наукових досліджень у психології та педагогіці. Також вони можуть статися у нагоді під час моделювання систем штучного інтелекту.

   В Україні шахи відомі з 10-11 століття н.е., куди були принесені з батьківщини шахової гри – з Індії. В усній словесності, зокрема билинах, згадується, що шахи були популярними ще за часів Київської Русі.

   З метою популяризації шахів в Хмельницькому центрі ПКП ДКВС України та на виконання Календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів на 2017 рік, 27.10.2017 р. в  навчальному закладі відбулись змагання з даного виду спорту за участю постійного та перемінного складу. У заході взяли участь 20 учасників. За його результатами у запеклій боротьбі заслужену перемогу виборов працівник центру молодший інспектор чергової частини рядовий внутрішньої служби Вадим Качур, друге місце посів слухач Андрій Перетятько і третє місце – слухач Юрій Колісник.

   Вітаємо гравців із заслуженою перемогою, бажаємо нових спортивних досягнень та справжнього задоволення від заняття улюбленим видом спорту.