Протягом 25-26 вересня 2019 у Вадул-Луї-Воді (Республіка Молдова) відбулась III Міжнародна конференція на тему «Разом у боротьбі з контрабандою сигарет та тютюну», у рамках якої відбулись Міжнародні кінологічні змагання, організовані митною службою держави. У заході взяли участь представники найбільших тютюнових компаній – Japan Tobacco International, British American Tobacco, Fhilip Morris та Imperial Tobacco, представники національних органів влади, наділених функціями запобігання та протидії незаконному обігу сигарет, а також представники митних органів 13 країн. Учасником конференції та одним із суддів змагань кінологічних пар став старший викладач циклу кінологічної підготовки Хмельницького центру ПКП ДКВС України підполковник внутрішньої служби Олександр Виноград, який щороку запрошується колегами з Молдови для надання кваліфікованої допомоги в оцінці якостей службових собак щодо виявлення тютюнової продукції.

Під час урочистого відкриття науково-практичного заходу виконуючий обов’язки директора митної служби республіки Юрій Чебан наголосив на важливості організації щорічної конференції, яка має на меті підтримати розвиток міжнародного співробітництва у боротьбі з незаконною торгівлею сигаретами, та наголосив на необхідності посилення й активізації спільних зусиль держав у регіоні за напрямком викорінення контрабанди тютюнових виробів, одночасно зазначивши, що дана задача є однією з головних для митної служби й Уряду Республіки Молдова.

Кінологічні команди змагались у чотирьох вправах, які полягали у пошуку та виявленні спеціальними собаками тютюнових виробів, захованих у багажі, автомобілях та приміщеннях, демонстрації ними навичок слухняності.

В результаті проведених випробувань та підсумовування накопичених балів переможцем змагання стала кінологічна команда Республіки Польща, друге місце посіла команда митної служби Республіки Молдова, третю позицію зайняли представники Грузії.

Дякуємо колегам за співпрацю та сподіваємося на її плідне продовження.